News
Kontynuacja naboru do projektu: „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO”
01.02.2018
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podlaskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu, Poddziałanie 3.2.1 Rozwój kompetencji językowych i TIK oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki Poddziałanie 3.2.2 Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki”
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 45,5 mln zł.
Dofinansowanie ok. 40,8 mln
Projekt zintegrowany „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO” jest realizowany przez Miasto Łomża jako Lidera projektu w partnerstwie z powiatami: bielskim, hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim oraz Naczelną Organizacją Techniczną w Łomży.
Projekt obejmuje dwa rodzaje bonów edukacyjnych:
1. (Poddziałanie 3.2.1) bon na:
- szkolenia i kursy z informatyki,
- szkolenia i kursy z języków obcych,
- kursy kompetencji ogólnych,
- studia podyplomowe.
– bon szkoleniowy max. 9 tys. zł/os. ( można otrzymać kilka bonów na poszczególne szkolenia/studia do łącznej kwoty 9 tys. zł). Wkład własny uczestnika min. 12%.
Bon może uzyskać osoba dorosła (18 +) zamieszkująca na terenie subregionu łomżyńskiego.
Preferencje przewidziane są dla osób 50+ albo osób nie posiadających wykształcenia wyższego. (Minimum 80 % uczestników projektu).
Kryterium działania 3.2.1 RPO dotyczące preferowania osób 50+ albo osób nie posiadających wykształcenia wyższego wynika regulaminu projektu i jako kryterium dostępu nie może być przez realizatora zmienione.
W ramach rekrutacji prowadzonej w 2017r. - otrzymaliśmy bardzo dużą liczbą zgłoszeń osób nie spełniających kryteriów preferowanych.
W związku z tym obecnie do projektu z działania 3.2.1 będą przyjmowane na bieżąco wyłącznie osoby preferowane tj. 50+ albo nie posiadające wykształcenia wyższego.
Pozostałe osoby będą mogły być objęte wsparciem w projekcie pod warunkiem zrekrutowania dużej ilości osób priorytetowych. Lista rezerwowa z rekrutacji z 2017r. wskazuje, że przyjęcie osób z wykształceniem wyższym/poniżej 50r. życia będzie możliwa nie wcześniej niż za kilka miesięcy. W przypadku nie zrekrutowania kilkukrotnie większej liczby osób priorytetowych aniżeli zakładał projekt spowoduje, że osoby niepriorytetowe nie będą mogły skorzystać z działania 3.2.1 RPO.
2. (Poddziałanie 3.2.2) bon na szkolenia zawodowe (szkolenie nadające kwalifikacje zawodowe lub umiejętności zawodowe: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ), Kurs Umiejętności Zawodowych (KUZ), zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych).
– bon szkoleniowy max. 15 tys. zł. /os. (można otrzymać kilka bonów na poszczególne szkolenia/kursy do łącznej kwoty 15 tys. zł). Wkład własny uczestnika min. 12%.
Bon może uzyskać osoba dorosła (18 +) bez względu na status: pracująca czy bezrobotna, zamieszkująca na terenie subregionu łomżyńskiego.
Preferencje przewidziane są dla osób zamieszkujących tereny wiejskie (min. 20% uczestników projektu).
Projekt przewidziany jest dla osób zamieszkujących Miasto Łomża i powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski.
Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie zgłoszenia za pomocą portalu www.bonynaszkolenie.pl lub złożenie osobiście w Biurze Obsługi – zgodnie z miejscem zamieszkania kandydata/kandydatki.
Adresy Biur Obsługi dostępne na stronie www.bonynaszkolenie.pl
Nabór do projektu trwa w systemie ciągłym od 1 lutego 2018r. w dni robocze (pon.-pt. 7.30-15.30).
Formularze z działania 3.2.1 od osób które spełniają kryteria priorytetowe tj. 50+ i/lub bez wykształcenia wyższego będą obsługiwane na bieżąco w miarę możliwości kadrowych w biurze obsługi, bez konieczności oczekiwania na listę rankingową.
Formularze z działania 3.2.2, które wpłyną do biura obsługi w danym tygodniu, są oceniane w każdy piątek od godz. 12.00 - utworzona zostaje lista rankingowa.
Każde biuro obsługi umawia się na indywidualne spotkania z osobami ubiegającymi się o przyznanie bonu szkoleniowego za pomocą mail/telefon.
W przypadku wpływu znacznej liczby zgłoszeń możliwe jest tymczasowe zawieszenie rekrutacji z dniem 28 luty 2018r.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Projektu dostępnym na stronie www.bonynaszkolenie.pl oraz w Biurach Obsługi u każdego partnera projektu.
Wykorzystanie bonów edukacyjnych następuje wyłącznie za pomocą Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. (www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl ).
Zachęcamy wszystkich mieszkańców subregionu do podnoszenia swoich kwalifikacji.